18.04.2014
GFR 2015
sponzoři
Vážení příznivci jedné stopy,

dovolte nám, abychom Vám přiblížili začátky vzniku a působení našeho motoklubu M of G.

Klub se začal formovat už někdy kolem roku 1996 v Kobylí, to se objevily první japonské stroje, ale oficiálně jsme se dohodli na roku 1999.

To v roce 1999 jsme jeli do Březůvek u Zlína na 1.motosraz pořádající Viper Czech MC  a nic netušíc pravidel těchto klubů jsme měli na zádech nášivku se znakem našeho společenství. Bavili jsme se až do té chvíle, kdy našli odvahu borci  z jiného MC  a začali nám "ručně" vysvětlovat, proč nemáme právo nosit na zádech "barvy klubu", když nejsme v žádném MC. Až přišlo na "ústní" vysvětlování, tak jsme se od hochů dozvěděli, že vůbec nemáme představu, co takové pořádání srazů znamená, kolik starostí, problémů a času za tím je. Tak jsme si řekli, když to můžou zvládnout "tito", my uspořádat sraz taky dokážeme.

Po této zkušenosti uspořádalo pár nadšenců s moto i bez motorky v září 1999 I. motosraz na koupališti s tím, že finančně do toho šli dva lidé a ostatní jen pomáhali, jelikož nevěřili v navrácení investic. Přes nízkou návštěvnost jsme viděli smysl v konání akcí pro motorkáře a rozhodli se pro pokračování načatého a zajímavého setkávání pro dobré lidi s dobrou muzikou, kde kolem dokola jsou k vidění hezké stroje, ať je to stařičká Jawa nebo nový dvouválec.

Ročník 2000 - II. motosraz - to už nebylo posezení u táboráku, ale protože jsme o sobě dali vědět, tak přijeli motorkáři z celého našeho a hodonínského okresu, tedy pokračování tradice se úspěšně rozvíjelo.

Nastal rok 2001, který s sebou přinesl dramatické organizační a "personální" změny. Naše společenství se vyselektovalo, dobrovolně odešli lidé, kteří naše sdružení nebrali tak vážně a zodpovědně, a nedokázali vzít v úvahu i případné ztráty či osobní zapojení do organizování akcí, což by mělo být samozřejmostí. Ovšem byli i takoví, co to nepochopili a nechtěli pochopit, a v neposlední řadě se nechtěli ukazovat světu, propagovat náš motoklub tímto způsobem.

A už tu máme současnost - náš sraz se již svým XII . ročníkem a motoples zase VIII.ročníkem zařadily mezi stabilní a vyhlášené motorkářské akce široko daleko, jelikož se k nám sjíždějí každoročně motorkáři ze Slovenska, Rakouska, Ostravy, Prahy nebo Mladé Boleslavi. Všichni si pochvalují příjemné prostředí, výbornou organizaci, dostatek jídla a pití, kvalitní hudbu a zajímavý program a také slušné vstupné. Naše obec se díky srazu dostala do novin a Kobylí už zná snad skoro každý motorkář v republice.

Náš klub má v současnosti 5 členů, kteří opravdu žijí motorkami, a to i navzdory tomu, že roků neubývá a každý člen má svoji práci, rodinu a s tím také pochopitelně i jiné povinnosti. Ale přesto si každý dle svých možností ten čas udělá a "neremcá", protože ví, že to za něco stojí, i když se na vše kladou větší a větší nároky jak časové, tak i finanční .Na námi pořádané akce (MOTOPLES , UKONČENÍ SEZÓNY a již výše uvedený MOTOSRAZ) a v neposlední řadě také vyjížďky a návštěvy motoristických podniků v širokém okolí se nakonec vždy nějak shodneme. ….ale jak se říká ,, všechno je jen o lidech a domluvě“.

Našeho vstřícného a hlavně obětavého postoje ke klubu, tak i k pořádaným akcím M of G si všimly k našemu potěšení firmy: AMM holding a.s , MOTOMO s.r.o., BRNO CIRCUIT , MOSS SPEDITION , SENERGOS , LOMAX , BEAT RADIO , KISS HÁDY aj., kteří se rozhodly zastřešit partnersky naše sdružení a spolupracovat s námi. My máme zase tu čest, pomáhat v pořádání vyjížděk a jiných propagačních akcí pro zákazníky těchto firem.

Abychom byli regulérní z hlediska legislativy, zaregistrovali jsme náš klub MORIDE of GENTLEMEN na Ministerstvu vnitra jako občanské sdružení o.s..

Tímto bychom rádi chtěli poděkovat Obecnímu Úřadu Kobylí a všem ostatním firmám z Kobylí i jeho okolí, kteří nám nemalou měrou přispívají na naše akce, dále občanům za jejich trpělivost při hlučném moto víkendu. Ale nezapomínejte prosím, že i my přispíváme ke zviditelnění obce Kobylí.

Ti kteří budou  mít k našemu sdružení a akcím jakékoliv otázky, návrhy nebo se chtějí k nám přidat, neváhejte a oslovte nás.Rádi Vás seznámíme s podmínkami přijetí do klubu M of G. Obrátit se můžete na prezidenta klubu Pavla Nováka novasvtr@seznam.cz ,popřípadě kteréhokoliv jiného člena M of G.

Všichni, co máte připomínky a názory, můžete napsat na náš klubový email  m.of.g@seznam.cz
nebo k tomu určenému  fóru.

Kontakt na klubovnu a klubové dny:

Tak do Kobylí se dostanete jednoduše. Z Brna po D2 exit 25 Hustopeče, pak směr Břeclav silnice 425, odbočíte na Velké Pavlovice silnice421 Bořetice a Kobylí .   Z Brna je to možné taky na směr Hodonín silnice 380 a v Terezíně odbočíte na 421směr Velké Pavlovice, Kobylí

A ti, kteří jedou od Uherského Hradiště tak nejlépe do Hodonína směr Brno až na odbočku v Terezíně na 421.

A kdo se chce k nám přidat nebo nás chce vidět na vlastní oči, tak může každý pátek v naší klubuvně.Teda pokud někam nevyrazíme.